Kodutehnika

Robotniidukid on hakanud auto alla jääma

Auto alla jäänud robotniiduk.Foto: PZU

Vähemalt kaks korda on sel kevadel robotniiduk oma tegutsemisalal auto alla jäänud. Aias, kus robot tegutseb, tuleb tagurdamisel olla tavapärasest veelgi ettevaatlikum, kuna maadligi liikuv robot on tagurdades raskesti märgatav.

PZU Kindlustusele on teatatud juhtumitest, kus robotniiduk on jäänud õuealal auto alla ning saanud kahjustada. Niidukite remont on läinud maksma üle 700 euro.

Mõlemad sellekevadised juhtumid toimusid õuealal, kui juht hakkas tagurdama ning samal ajal sõitis auto taha robotniiduk. Kokkupõrget ei olnud võimalik vältida ning nõrgem osapool tuli saata remonti.

Viga saanud robotniiduk. Foto: PZU

Ühel juhul hüvitas PZU kodukindlustuse raames robotniiduki parandamiseks kulunud 721 eurot ja teisel juhul 767 eurot. Sarnaseid juhtumeid on esinenud ka varem ning üldjuhul on robotniidukid olnud peale remonti jälle töövõimelised.

„Õuealal sõitma hakates tuleb hoolega vaadata, et inimesed ja koduloomad oleksid turvalises kauguses, samuti et teele ei jääks seisvaid objekte. Robotniidukite populaarsuse kasv ja kahjujuhtumid tähendavad aga seda, et hoovides tuleb olla senisest tähelepanelikum. Kui vähegi võimalik, siis õuealal tasub auto parkida nii, et sõitu saab alustada tagurdamata,“ ütles PZU varakakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.