Sisustus

Eestlaste suurel lemmikul nõudetootjal on häid uudiseid

Paljud eestlased armastavad väga Iittala nõusid ja neile rõõmuks on tootjal kevade alguse puhul välja tulnud uus kollektsioon.


Iittala tootevalikusse lisandus sel kevadel disainer Philippe Malouini loodud Kuru kollektsioon, kuhu kuuluvad keraamilised ja klaasist dekoratiivkausid ning sihvakas klaasist vaas. 

Kuru kollektsiooni esemed aitavad organiseerida ja samas ka nähtavale tuua inimesele olulisi esemeid.

Kuru loojaks on Londonis resideeruv Briti-Kanada disainer Philippe Malouin. Kuru tähendab soome keeles kuristikku ning viitab kitsale orule järskude arktiliste mägede vahel, kus saab segamatult kõndida, süstaga sõita või suusatada.

Kuru kollektsiooni kuuluvad käsitsi valatud keraamilised kausid kolmes erinevas suuruses, väiksem klaasist kauss ja suuga puhutud klaasist vaas. Kausside värvigamma varieerub tumerohelisest beeži ja helehallini. Vaas on saadaval mattpinnalise läbipaistva ning samblarohelisena. Kaunilt piklik vaas sobib eriti hästi üksikute lillede ja okste eksponeerimiseks. 

“Prantsusekeelne sõna ‘vide-poche’ viitab kausile, mida hoitakse esikus, välisukse kõrval ja kuhu tühjendatakse koju jõudes oma taskud. Kuru kausid just selleks ongi mõeldud. Nendesse võib panna näiteks  päikeseprillid, võtmed, ehted, telefoni või kõrvaklapid. Kuru kausid võimaldavad tõsta esemed laualt või riiulilt kõrgemale ning anda neile austus, mida nad väärivad. Soovisin disainida kollektsiooni, mis annaks inimestele võimaluse endale olulisi esemeid ja mälestusi esteetiliselt kaunilt hoida ning seda olenemata elukoha suurusest,” selgitas Philippe Malouin. 

Iga Kuru ese on loodud sobima teiste sama kollektsiooni esemetega, samas on neis piisavalt iseloomu, et ka üksi interjööris imesid teha. Malouini sõnul ei sõltu Kuru ajatu disainiidentiteet trendidest ning nende geomeetrilised vormid toovad interjööri rahutunnet.  Disaineri sõnul esitasid kausside geomeetrilised omadused nagu nende järsud seinad kuhjaga väljakutseid ning nõudsid kuudepikkust koostööd Iittala käsitöömeistritega.

Disainer Philippe Malouin

Briti-Kanada disainer Philippe Malouin usub, et esemed peavad olema pika elueaga ning teenima praktilist eesmärki.

Tema disainid räägivad lihtsas, geomeetrilises keeles, mida mõistavad kõik. Ühtlasi usub ta, et inimestel tekib arusaam lihtsatest geomeetrilistest kujunditest juba väga noores eas ning seetõttu mõjub arusaadav disain inimesele rahustavalt.

Philippe lõi enda studio 2008. aastal pärast seda kui oli töötanud Inglise disainer Tom Dixoni heaks. Tema laialdasest portfooliost leiab laudu, vaipasid, toole, valgusteid, kunstiesemeid ja installatsioone. Hiljuti pärjati disainer ajakirja Wallpaper aasta disaineri auhinnaga.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.