Uudis

Murdunud puudest ja suurtest okstest peab Tallinna teavitama

Suure murdunud puuga ei tohiks ise majandama hakata.Foto: Shutterstock

Nõmme linnaosa valitsuse teatel peab enne murtud puude või suurte okste kõrvaldamist teavitada sellest Tallinna Keskkonna- ja kommunaalametit ning juhul kui ohtlik puuasub linnamaal, siis linnaosa heakorra spetsialiste.

“Mitu päeva lõõtsutanud tugev tuul on tee äärtes ja parkides murdnud puude oksi ning tekitanud jalakäijatele ohtlikke olukordi,” ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis pressiesindaja teatel. “Ilma tavapärase raieloata saab erakinnistul lõigata puud, mis on tormi või lume poolt tugevasti kahjustatud või muul viisil muutunud ootamatult nii ohtlikuks, et vajab kohest likvideerimist.“

Enne puu lõikust on vajalik erakinnistul tekkinud olukorrast kirjalikult teavitada Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti haljastuse osakonda, Nõmme piirkonnas on selleks kontaktisikuks sulev.jarve@tallinnlv.ee . Samamoodi tuleb teatada ka suurtest murdunud puuokstest.

Kirjas tuleb lühidalt märkida, mis liiki ja mitu puud murdusid täielikult või on ohtlikud ja võivad kohe murduda. Lisada tuleb oma kontaktandmed ja kindlasti pildid ohtlikest puudest või okstest. Kui kirja saatmise võimalust pole, saab oma murega helistada telefonile 640 4264. Sel viisil registreeritakse avariipuude raie või lõikuse raielubade andmekogus ning vajadusel ja võimalusel kontrollitakse kohapeal puud üle.

Need ohtliku ja kahjustunud puud, mis asuvad linnamaal, neist tuleb e-kirjaga teavitada Nõmme linnaosa spetsialisti einar.tamm@tallinnlv.ee või helistada tel 645 7312.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.