Saku Õlletehas annab uue hingamise kuuele spordirajatisele

Rõuge rulaparki kasutatakse lumest lumeni, kuid ajaga on see hakanud lagunema. Värskendamistööde käigus vahetatakse välja vineerid, vajadusel parandatakse karkassi, piirdeid ning astmeid.Foto: erakogu

Inspireerituna üleriigilisest liikumisaastast oli Saku Õlletehase tänavuse kampaania “Värskendame Eestimaad” eesmärgiks aidata kogukondadel uus elu sisse puhuda oma kodukoha spordirajatisele. Kokku valis žürii välja kuus võiduprojekti erinevates Eesti maakondades, mille vahel läheb jagamisele kokku 50 000 eurot.

Kampaaniaga “Värskendame Eestimaad” soovis Saku Õlletehas teist aastat järjest toetada kestlikku laadi projekte, mis väärtustaksid olnut, aitaksid sel läbi värskenduse edasi kesta ning rõõmustaksid kogukondi.

“Meil on tõeliselt hea meel, et nii nagu möödunud aastal, oli ka sel aastal kogukondade huvi kampaania vastu suur. Meie jaoks on see indikaator sellest, et inimestel üle Eesti on suur soov oma kodukandi jaoks midagi ära teha.  Saku Õlletehas paikneb ja tegutseb samuti väikekohas ning teame hästi, et kogukond tähendab ühtekuuluvust. See on võimas tunne ja ühiselt tehtud hea tegu annab põhjuse koos rõõmustada,” ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms.

Sel aastal fookuses spordiväljakud

Kui mullu seadis Saku Õlletehas eesmärgiks pakkuda kogukondadele tuge, et kodukandis saaks värskenduse ükskõik milline objekt või rajatis, siis sel aastal oli kampaania fookus täpsem ning inspireerituna liikumisaastast oli eesmärgiks aidata kogukondadel värskendada mõnda kohalikku spordirajatist.

Kokku valis žürii välja kuus võitjat, kelle vahel läks jagamisele kampaania auhinnafond kogusuurusega 50 000 eurot ja seda jagus nii Saaremaale, Võrumaale, Ida-Virumaale, Järvamaale kui Harjumaale.

“Omalt poolt tahaksime veel korra tänada kõiki häid inimesi, kes meile oma projektid esitasid ja tänu kellele saime me võimaluse heita pilgu üle Eesti erinevatesse paikadesse, piiluda sisse kogukondade toimetustesse ning näha, kuivõrd palju toredaid ja hakkajaid inimesi Eestimaal on,” ütles Jaan Härms.

Aktiivsed kogukonnad üle Eesti

Pihtla rannavolle plats on olnud väga aktiivses kasutuses, kuid see on aastate jooksul väsinud ja probleem on ka selles, et tuul puhub liiva ära, geotekstiil on liiva alt väljas ning väljak on kasutajatele muutunud ebamugavaks. Värskendamistööde käigus viiakse ära vana liiv ja geotekstiil, kooritakse pinnas, tasandatakse aluspinda, paigaldatakse uus geotekstiil ja liiv, soetatakse ja paigaldatakse uus võrgu- ja piiride komplekt. 

Pihtla rannavolleplatsi värskendamistööde käigus viiakse ära vana liiv ja geotekstiil, kooritakse pinnas, tasandatakse aluspinda, paigaldatakse uus geotekstiil ja liiv, soetatakse ja paigaldatakse uus võrgu- ja piiride komplekt. Foto: erakogu.

Ardu keskuses asuv avalikult kasutatav tenniseväljak ootab juba pikki aastaid uut katet ning aeda. Värskendamistööde käigus eemaldatakse vana piirdeaed ja võrgupostid ning paigaldatakse uus aed, väljak saab uue asfaltkatte koos joonimisega, samuti paigaldatakse uued postid ja võrk. Kuna töid tehakse rasketehnikaga, siis korrastamistööde järgselt tehakse ka väljaku ümber uus haljastus. 

Ardu keskuses asuva tenniseväljaku värskendamistööde käigus eemaldatakse vana piirdeaed ja võrgupostid ning paigaldatakse uus aed, väljak saab uue asfaldikatte koos joonimisega, samuti paigaldatakse uued postid ja võrk.Foto: erakogu.

Ellamaa korvpalliplats on kõigile kohalikele inimestele tuntud kui “Janna plats” ning sõpruskonnad tulevad sinna ikka ja jälle tagasi. Paraku tänavu kevadel avanes väljakul pilt, kus pikalt rõõmu pakkunud korvpallipost oli läbi mädanenud ja pikali kukkunud. Korrastustööde käigus soetatakse uus ja kvaliteetne korvpallikonstruktsioon, platsi äärde paigaldatakse puhkehetkedeks pink ning plats joonitakse värske värviga üle.

Ellamaa korvpalliplatsil avanes tänavu kevadel pilt, kus pikalt rõõmu pakkunud korvpallipost oli läbi mädanenud ja pikali kukkunud. Väljakule soetatakse uus ja kvaliteetne korvpallikonstruktsioon, platsi äärde paigaldatakse puhkehetkedeks pink ning plats joonitakse värske värviga üle. Foto: erakogu.

Järva-Jaani kossuplats on läbi aegade olnud populaarne koht nii korvpalli kui ka nn “vibra ja “nelja ruudu” mängimiseks, kuid viimastel aastatel on see jäänud tühjemaks, sest tingimused on halvad. Värskendamise raames kaetakse kogu Järva-Jaani korvpalliväljak kuni 5 cm paksuse sileda asfaldikihiga ning väljak saab ka joonitud. MTÜ Järva-Jaani kogukond ise korraldab korvide kõrguse reguleerimise ning paigaldab uued pingid ja varjualused.

Värskendamise raames kaetakse kogu Järva-Jaani korvpalliväljak kuni 5 cm paksuse sileda asfaldiikihiga ning väljak saab ka joonitud.Foto: erakogu.

Värskendamiskuuri käigus ehitatakse tänane Kohtla-Järve Järve linnaosas asuv korvpalliväljak ümber 3×3 korvpalliareeniks, kuna 3×3 korvpall on saalikorvpalli kõrval üha enam populaarsust koguv mänguformaat – oli see ju 2021. aastal Tokyos esimest korda ka suveolümpiamängude kavas. Esimeses etapis renoveeritakse ja joonitakse väljaku ametlike mõõtude piires selle kate, paigadatakse kaasaegne ja vastupidav korvikonstruktsioon, valgustus, pingid ja prügikonteiner. Väljaku kõrval oleva abihoone sein on plaanis temaatiliselt kujundada, samuti paigaldatakse sinna mängureeglite stend.

Kohtla-Järve korvpalliväljak ehitatakse ümber 3×3 korvpalliareeniks – renoveeritakse ja joonitakse väljaku ametlike mõõtude piires selle kate, paigadatakse kaasaegne ja vastupidav korvikonstruktsioon, valgustus, pingid ja prügikonteiner.Foto: erakogu.

Rõuge rulapark asub kohe sealse noortekeskuse kõrval. Parki kasutatakse aktiivselt lumest lumeni ja selle olemasolu on Rõuge kogukonna jaoks väga oluline. Ajaga on rulapark hakanud lagunema – tekkinud on ohtlikud augud. Värskendamistööde käigus tehakse Rõuge rulapark taas ohutuks – vahetatakse välja vineerid, vajadusel parandatakse karkassi, piirdeid ning astmeid. 

Värskendamiskampaaniale pani ka tänavu oma õla alla armastatud laulja Ott Lepland, kes läheb võiduprojektidega ise tutvuma ja nende elluviimist vaatama. Värskendamistööd tuleb lõpetada hiljemalt novembriks 2023.

Lisainfo kampaania ja võiduprojektide kohta leiad veebilehelt www.sakugavärskeks.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.