Põnevad kodusisustusnipid lemmikloomasõpradele

Kodus peavad end mõnusalt tundma kõik pereliikmed ja lisaks soovime, et see oleks puhas, korras ja hästi hoitud.

Kui pereliikmeks on neljajalgne sõber või alles unistad tema võtmisest, tasub tähelepanu pöörata mõnedele nüanssidele, kuidas oma kodu lemmikloomasõbralikuks muuta. Kodus peavad end mõnusalt tundma kõik pereliikmed ja lisaks soovime, et see oleks puhas, korras ja hästi hoitud.

Loomasõbralikke sisustuslahendusi leides on oluline jälgida, et need aitaksid kaasa ka mugavamale ja kiiremale koristamisele, sest loomasõpradele ei tule üllatusena, et nende eest hoolitsemisega kaasneb ka pidev koristamisvajadus.

Karvavaba diivan – on see võimalik?

Diivanit valides eelista materjale, kuhu karvad nii lihtsalt kinni ei jää, näiteks nahk või tehisnahk. Paremini toimivad ka sünteetilised materjalid, millelt on karvu kergem eemaldada. Üks hea nipp on kasutada diivanil eraldi tekki, vaibakest või lambanahka, mida saab tihedamini ja lihtsamini puhastada. Lambanahk on üsna kindel valik, sest loomadele meeldib selle naturaalsus ja soojus ning see võib kujuneda üsna loomulikult nende meelispaigaks.

Kui diivan on juba olemas ja seda pole plaanis välja vahetada, investeeri korralikku käsitolmuimejasse või katseta erinevate karvade eemaldamiseks mõeldud švammide ja kinnastega. Võid üllatuda, kui lihtsaks sellised lisavidinad elu teha võivad!

Kassi pesa ja diivanilaud ühes. www.hansapost.ee

Mitme funktsiooniga loomatarbed

Tänapäeval on paljud loomadele mõeldud sisustusdetailid lisaks kaunile disainile ka mitmefunktsionaalsed. Näiteks kassi pesa või väiksema koera ase võib olla samaaegselt diivanilaud, kratsimispuu või tumba.

Selliste sisustusdetailidega hoiad kodus ruumi kokku ja samas ei hakka looma pesa kohe silma. Paljudele loomadele meeldibki vahel pisut rohkem peidus olla. Samuti leidub huvitavaid disainlahendusi, kus kassidele mõeldud ronimisatraktsioonidest on kujundatud praktilised riiulid.

Foto: Yanko Design.

Peida lemmiklooma tarvikud mööbli sisse

Põnevad on ka lahendused, kus igapäevaselt vajalikud loomatarvikud on peidetud olemasoleva mööbli sisse. Võimalusi on teha köögikappi luuk või avaus, kustkaudu väiksem loom saab oma sööginõude või liivakasti juurde.

Teine variant on planeerida looma sööginõud lahtitõmmatavasse sahtlisse või alumise riiuli sisse.  Eriliselt tore, kui looma jaoks on ehitatud spetsiaalne suurem kapp, kus saab hoiustada kõike loomaga seonduvat ja lisaks peita ka tema pesa või sööginõusid.

Foto: Colleen Scott. Disain Carla Aston.

Loomatarbed, mis teevad elu lihtsamaks

Tihti kipub kasside käppade külge jääma liivaterasid ja kassiliiva. Kassi liivakasti ees olev matt hoiab ära kassiliiva kandumise üle terve korteri. Mõned matid koguvad liiva aukude kaudu enda sisse ja selle saab hõlpsalt pärast liivakasti tagasi kallata.

Väiksemas korteris võib traditsioonilise kassi kratsimispuu asemel valida hoopis seinale või kapile kinnituva kratsimispaneeli. Kauni disainiga toode sobib oma neutraalse olemusega pea kõikide sisustusstiilidega ning kratsimisel eralduvad purud kukuvad otse põrandale, kust on neid lihtsam koristada kui tavalist kratsimispuud ümbritsevalt pehmelt aluselt.

Foto: Megan Terveen.

Kui elad eramajas ja omad väiksemat koera või kassi, kes käib ise väljas, tasub kaaluda loomaluugi paigaldamist. Välisukse sisse käiv luuk teeb looma eest hoolitsemise eriti lihtsaks! Saadaval on nii loomakiibile reageerivaid luuke, soojustatud või mittesoojustatud luuke kui ka ajaliselt reguleeritavaid luuke. Luugi paigaldamine ei ole üldse keeruline protsess ning luugi kasutamise õpivad loomad enamasti väga kiiresti ära.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.