G4S blogi

Õigel ajal koju tulnud isa päästis perekonna vingumürgitusest

Vingumürgistusest päästis seekord pereisa, kes õigel ajal koju jõudis ja pererahva üles äratas.Foto: Shutterstock

Enam kui aasta tagasi pääses vaegkuulja Ingit Valvik imekombel vingumürgistusest, kuigi tal oli kodus suitsu- ja vinguandur, mis ka häiret andis, kuid Valvik seda ei kuulnud. Kuna vingugaas on lõhnatu ja värvitu ning seda on inimesel võimatu tuvastada, siis vaegkuuljad vajavad selle tuvastamiseks kindlasti nutikat andurit.

Õnnelik õnnetus

Ingrit Valvik on olnud vaegkuulja lapsest saati, kuid esimesed kuuldeaparaadid sai ta 12 aastat tagasi.  Tänaseks on tal peale kuuldeaparaadi kodus ka mitu abivahendit – vaegkuuljatele mõeldud suitsu- ja vinguandur ning ukse- ja äratuskell, mis on ühendatud vibreeriva padjaga. Viimased seadmed sai Valvik alles hiljuti, pärast õnnelikult lõppenud õnnetust.

Valvik elab nimelt Lääne-Virumaal eramajas koos tütre ja abikaasaga. Eelmisel jaanuaril lõi tuul korstna siibri tagurpidi, mistõttu vingu tuppa hakkas tulema. Vinguandur laskis häiret, kuid Valvik ei kuulnud seda isegi viie meetri kauguselt. Naine ei olnud kodus üksi – temaga oli ka teismeeas laps, kes magas, aga anduri signaali samuti ei kuulnud. Vingumürgistusest päästis seekord pereisa, kes õigel ajal koju jõudis ja pererahva üles äratas. 

Kui abikaasa ei oleks koju tulnud, siis oleks olukord lõppenud kurvalt. Selliste juhtumite tarbeks tasub paigaldada koju nutikas suitsu- ja vingugaasiandur Nublu. GSM-sidega saadab Nublu suitsu või vingugaasi taseme tõusmise korral lisaks hääleka häire andmisele teavituse ka G4Si juhtimiskeskusesse, kust omanikuga juba kiirelt ühendust võetakse. Kui omanik ei peaks mingil põhjusel lähima kolme minuti jooksul telefonile vastama, saadetakse automaatselt välja patrullekipaaž ja vajadusel informeeritakse Päästeametit. 

Valvikute pere lasi kohe pärast intsidenti paigaldada majja ka spetsiaalse seadme, mis häire korral vibreerima hakkab. Hea, et seda tehti – paari nädala pärast kordus sarnane lugu uuesti. Teisel korral oli aga olemas vajalik varustus, et ka vaegkuulja häiret kuuleks ning reageerida saaks. Olukord oli sama – siibri pahupidi löönud tuul tõi taaskord tuppa vingugaasi, kuid seekord reageeris vaegkuuljatele mõeldud seade kiirelt – vibreeris ja vilkus punaselt – ning Valvik sai kohe tegutseda. 

Kui spetsiaalne vibreeriv ja vilkuv seade juhtub eemal olemas, siis ei ole paraku ka sellest kasu. Sellisel juhul päästab hullemast nutikas andur, mis teavitab G4Si, kust abi teele saadetakse. G4S teeb koostööd ka Päästeameti ja vabatahtlike päästjatega, kes häire korral samuti appi saavad tulla – abi tuleb igal juhul. 

Nublut on lihtne kodus ise paigaldada ja ta sobib igasse majapidamisse. Paari liigutusega saad teha Nublu lehel kindlaks, kas seade sinu majapidamisse sobib. Seejärel jääb üle vaid andur pakiautomaati tellida ja koju paigaldada, kusjuures paigaldamine on vaid minutite küsimus. Teenus on kuutasupõhine ja garantii kehtib seni, kuni teenust soovitakse ning seda saab paigaldada kõikjale – nii korterisse, majja kui ka suvekodusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.