Ekspert: korterite hinnad pööravad tõusule enne, kui tehingute arv

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind pöörab sügisel tõusule, kuid tehingute arvu rekordeid veel aasta-paar oodata ei ole, prognoosib 1Partner Kinnisvara asutaja Tanel Tarum.

“Vaadates turul toimuvat on väga tõenäoline, et aasta teises pooles liigub Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind taas üle 3000 euro piiri ning sel korral juba jäädavalt. See ei ole mingi uue buumi algus, vaid evolutsioon,” kommenteeris 1Partner Kinnisvara asutaja Tanel Tarum.

“Arendajatel ei ole tekkinud tuntavat laojääki ja koduomanikud saavad oma laenukohustustega samuti hakkama ning ka üüriturg toimib aktiivselt. Kuna müügisurve puudub, siis on hinnad hästi püsinud ning samas päris uued projektid tulevad vaikselt peale juba uutel hinnatasemetel,” põhjendas Tarum.

“Eriti hinnatud uusarendustes on 6000-7000 euro suurused ruutmeetrihinnad pigem uus reaalsus, mitte mingi eriline üllatus,” tõi Tanel Tarum välja veel ühe käesolevat aastat iseloomustava suundumuse.

Tehingumaht tegi viimase suure tõusuperioodi rekordi 2021. aasta novembris, mil Tallinnas registreeriti 1103 korteri ost-müük. “Praeguses turuolukorras pole see number enam reaalne. Pigem püsitakse tänavu 20-25% sellest tasemest allpool,” ütles Tanel Tarum.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.