Lemmik

Ettevaatust: koera ujutamine võib praegu lemmiku surmaga lõppeda

Foto: Shutterstock

Palavad ilmad meelitavad koeraomanikke ühes neljajalgsete sõpradega veekogude äärde, aga praegu tuleks paljudest randadest kauge kaarega mööda käia: vohab koertele eluohtlik sinivetikas.

Koerte puhul on paratamatu, et ujudes satub osa vett neile suhu – kui nad seda just ei joo, lakuvad nad end pärast suplemist ikka ja nii satub sinivetikas ehk tsüanobakter nende organismi.

Kui inimestele sinivetikamürgistus väga suuri vaevusi ei põhjusta, siis koertega on teine lugu. Pärnu väikeloomakliinik kirjutab oma kodulehel, et sinivetikaga kokkupuutumise tagajärjel võib koeral tekkida oksendamine, kõhulahtisus, uimasus, loidus, maksa toksikoosile omane pilt kuni shoki ja surmani välja.

Haigus kulgeb koertel kiirelt ja ravida on seda üsna keeruline, sageli võimatu.

Kõige kindlam on koeri sinivetika vohamise ajal mitte ujuma viia. Avalikes randades kontrollitakse vett ja sinivetika vohamise korral jagatakse ka vastavat infot.

Ise tunneb sinivetika ära iseloomuliku roheka, pruunika või punaka värvusega ning vees leidub helbeid. Kaldaäär on kaetud rohelise massiga ja õhus levib kopituselõhn.

Näiteks sinivetikas Võsu rannas sel nädalavahetusel:

Sinivetika olukord täna 😬

Posted by Madis Ojaliiv on Laupäev, 18. juuli 2020

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.