Lemmik

Kurb lugu: Tallinna varjupaigas otsivad uut kodu kaks koroona pärast omanikuta jäänud koera

Piraat ja Reks metsas.Foto: varjupaik.ee

Koroonaviirusest tingitud keerukad majanduslikud olud ei puuduta mitte ainult inimloomi: ka loomad saavad sellest räsitud, nagu selgub.

Nii on ka Eestis varjupaika jõudnud koerapaar, kes jäi peavarjuta just viirusest tingitud ettevõtte sulgemise pärast. Varem valvuriametit pidanud Reks ja Piraat jäid omanikuta, kui ettevõte uksed sulges. Vanemaealine Reks oli viimastel aastatel küll rohkem sõbra ülesannetes ja valvuriameti rohkem Piraadile üle andnud: viimane teatas alati häälekalt, kui keegi territooriumil liikus.

Koerte eest hoolitsenud valvurid tuli ettevõttel aga koondada ja nii asuti otsima lahendust, et koerad päris ilmapeale ei jääks. Infot kodu vajavate koerte kohta prooviti jagada nii ja naa, ka koostöös erinevate loomi abistavate organisatsioonidega, kuid uusi kodusid ei leitud. Inimesed lahkusid ja koerad jäid murelikult platsile, kus ei olnud enam tööd ja inimesi.

Piraat. Foto: varjupaik.ee

Nälga loomad siiski ei jäänud, kuid loomi piinas üksindus. Õnneks jõudis info abivajajatest lõpuks Varjupaikade MTÜni, kes loomadele abikäe ulatas. Tänaseks on koertepaar Tallinna loomade varjupaigas. Firma maksis koondamistasuna mõlema koera vajalike raviprotseduuride eest: kastreerimine, kordusvaktsineerimine, välis- ja siseparasiitide tõrjed. Koerad oli eelnevalt kiibistatud.

“Müts maha vastutustundliku tööandja ees, kes olles ise raskustes, tegi kõik selleks, et koeri aidata. Kui ei oleks eriolukorda, jätkaks Reks ja Piraat oma tavalist tööelu korravalvuritena ja ka pensionipõlve oleks nad saanud samas pidada,” kirjutab varjupaik. Loomaarst on koerad üle vaadanud ja mõlema tervis on vanuse kohta väga hea.

Reks. Foto: varjupaik.ee

Mõlemad koerad on väga toreda iseloomuga ja ootavad pingsalt uusi omanikke. Rohkem leiab nende kohta infot Varjupaikade MTÜ kodulehelt. Ehk on kumbki neist just sinu uus sõber?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.