Remont&ehitus

Ettevaatust: mõneks hetkeks valveta jäänud õline töövahend tekitas põlengu

Pilt on küll illustratiivne, aga õlisesse pintslisse tuleb suhtuda sama suure ettevaatusega.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Remondilaen Bigbank efektiga

Vaata lähemalt!

Puiduõliga nalja ei ole: kui selle kasutamisega kaasnevaid ohutusnõudeid tõsiselt ei võta, võivad tagajärjed olla päris ehmatavad, nagu selgub.

Alles mõned päevad tagasi kirjutasime naisest, kes puiduõliga hooletu ümberkäimise tõttu värske remondiga korterist ilma jäi. Seekord üks vähe õnnelikum õnnetus, mis tõestab aga eriti ilmekalt, kui kiiresti puiduõlist põleng alguse võib saada.

Puutööprojekti kallal tegutsenud Andrus jagab veebis oma kogemust sellest, kuidas vaid kümneks minutiks järelevalveta jäänud õline svamm põlema süttis.

“Õlitamisel tuli kümneminutiline paus sisse ja nii kiiresti see juhtuski,” kirjutab mees.

Põlenud švamm.

Ta paneb kõigile puiduõli kasutajatele südamele, et nad tutvuksid enne tööga alustamist ohutusnõuetega ja neist ka kinni peaksid. “Õlipurkidel on peal hoiatussildid, mida peab kindlasti järgima,” ütleb ta.

Andruse enda õnnetus oli õnnelikumat sorti, sest midagi katastroofilist veel juhtuda ei jõudnud. Avastanuks ta süttimise aga hiljem, võinuks kahjud olla juba märksa suuremad.

Veelkord meeldetuletuseks:

  • Õlised töövahendid võivad väga kergesti ise süttida.
  • Alati, kui töö lõpetad, korja kokku kõik õliga kokku puutunud vahendid.
  • Süttimise vältimiseks tuleb töövahendid pärast kasutamise lõppu hävitada, neid ei tohi visata prügikasti ega ehitusprahi hulka.
  • Töövahendeid võib säilitada õhukindlalt suletud anumas või vee sees. Viimane on kindlam, sest õhukindlust ei pruugi alati olla võimalik tagada.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.