Remont&ehitus

Ülioluline samm, mida ei tohi kodu kujundades vahele jätta

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Remondilaen Bigbank efektiga

Vaata lähemalt!

Oled ehitamas endale uut kodu või renoveerimas olemasolevat? Enne, kui tormad valima parketti, tapeeti või valgusteid, pead enda jaoks paika panema hoopis ühe teise olulise asja. Selleks on ruumiplaan.

Sisustuslusti sisekujundaja Kristiina Luts toonitas, et ruumiplaan on see, millest kõik alguse saab. See tähendab teadmist, kus mis lõpuks asuma hakkab – kus paikneb köök, söögilaud, diivan ja isegi diivanilaud.

Erinevate tsoonide ning neis paikneva mööbli paigutus tuleks läbi mõelda varakult ja võimalikult detailselt. See välistab hilisemad olukorrad, kus näiteks söögilaua kohale ei saa riputada ilusat kohtvalgustit, kuna selle jaoks puuduvad vajalikud elektriühendused, või ei saa voodi taha tekitada kauni tapeediga efektseina, kuna uisapäisa tegutsedes sai tapetseeritud vale sein.

Ruumiplaan peaks leidma oma tee skeemile. Võid kasutada mistahes vahendeid – sobivad nii erinevad kujundusprogrammid kui ka vana hea paber ja pliiats. Oluline on tekitada skeem, kust on näha tulevane tubade ja mööbli paigutus ning kõikide asjade mõõtmed.

Õigete proportsioonide saavutamise mõttes on mõne programmiga mässamine ilmselt lihtsam, kuid paberi ja pliiatsiga majandades on abi ka tavalisest ruudulisest vihikust. Šnitti võib seejuures võtta näiteks erinevatest kinnisvarakuulutustest, kus on sageli ära toodud ka müüdava objekti skeem.

Kas sooviksid suure leboosaga diivanit või tundub istumisdiivani ja tumba kombinatsioon rafineeritum? Kas söögituppa sobiks paremini kandiline või ümmargune laud? Visanda see kõik skeemile! Ainult nii võid olla kindel, et sind ei taba hilisemad ootamatused ja kodu sisustamine käib tegelike tahtmiste järgi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.