Uudis

Kaitse oma vara pikanäpumeeste noosiks sattumise eest

Foto: Shutterstock

Suvi ja puhkused tähendab pikanäpumeestele kibedat tööaega. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) andmetel piiluvad vargad akendest sisse enamasti siis, kui pererahvas juba magab või on kodust sootuks ära sõitnud.

PPA Põhja prefektuurist jagati soovitusi, kuidas toimida, et kodu oleks võimalikult hästi kaitstud ning vara ei langeks näppajate noosiks.

Näiteks rõhutati, et praegu, sotsiaalmeedia ajastul, on väga tähtis jagada targalt infot selle kohta, kui viibid kodust eemal. Kuna varaste lemmikud on kodud, kus pererahvas on ära sõitnud, ei maksa sotsiaalmeedias avalikult oma puhkuse pilte või -plaane jagada. Meistervargale on see nagu küllakutse.

Soovitusi, mille järgi käituda, on aga veelgi.

  • Lukusta välisuks ka siis, kui oled kodus. Samuti sulge aknad ja lukusta uksed siis, kui kodust lahkud või magama lähed.
  • Vargusi aitab ära hoida ka see, kui paigaldad valveseadmed või kasutad turvafirma teenuseid.
  • Veendu enne oma vara juurest lahkumist, et see on turvalises kohas (näiteks jalgrattad ja muruniiduk kuuris, auto võtmevaba pult vutlaris jne).
  • Tea ja tunne oma naabreid! Kaalu koos nendega naabrivalvepiirkonna loomist. Olles kodust pikemalt ära, teavita sellest usaldusväärseid naabreid ja palu neil aeg-ajalt postkasti tühjendada. Kui märkad oma kodupiirkonnas kahtlase käitumisega inimesi, anna sellest teada hädaabinumbril 112.
  • Märgista väärtuslikud esemed (näiteks tööriistad, jalgratas, kodutehnika), tee neist fotod ja salvesta kindlasse kohta. Märgistatud esemeid on raskem varastel edasi müüa ja hiljem, varga tabamisel, on asjade omanikke lihtsam tuvastada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.