Uudis

Politsei palub abi: Tartut on tabanud varguste laine

Pätt tööl.Foto: Shutterstock

Tartus on viimasel ajal väga palju vargusi toime pandud ja politsei palub kuritegude lahendamisel abi.

Tartu linnast ja selle lähiümbrusest on viimastel kuudel laekunud politseile mitukümmend teadet vargusjuhtumitest, kus peamiselt on sisse murtud ehitusjärgus hoonetesse või seal kõrval asuvatesse ehitussoojakutesse – politsei kahtlustab kümnete tuhandete eurode eest tööriistu pihta pannud vargaid organiseeritud kuritegevuses, kirjutab Postimees. 

Vargad tulevad ööpimeduses ehitatavate hoonete juurde uurima ja mis kergesti kättesaadav, see ka kaasa võetakse.

Enamasti murtakse sisse ukse või akna kaudu, minema on viidud nii akutrelle, lasereid, lihvimismasinaid, puidujärkamissaage, tööstuslikke tolmuimejaid, teemantpuurmasinaid kui teisi esemeid, mis näpu vahele jäävad.

Praeguseks on sellistest vargustest teatatud nii palju, et politsei kahtlustab samade isikute järjepidevat kuritegevust, märkis Tartu jaoskonna politseikapten Tauno Pärli.

“Kriminaalpolitsei kogub aktiivselt tõendeid, et selgitada välja, kes on varguslaine taga. Kohalikud, kes on jaganud politseiga tähelepanekuid kahtlastest isikutest ja sõidukitest, on olnud uurimisel suureks abiks,” ütles ta.

Politsei varasem praktika näitab, et varastatud asju müüakse nii käest kätte kui ka internetipoodide kaudu edasi Eestis ja välismaal. Seetõttu tuleb olla eriti kahtlustav, kui internetipoes müüakse ehitustööriistu alla turuhinna, märkis politseiuurija Pärli.

“Kahtlust võiks äratada, kui sõidetakse uuselamurajoonides või teistes piirkondades aeglaselt ringi, küsitakse kummalistel ettekäänetel teed või näiteks tullakse õuele ja pakutakse midagi müügiks, et samal ajal vaadata lähemalt üle, kas ja mis teil seal leidub,” rääkis uurija.

Veel palub politsei, et kui kellelgi on toimepandud varguste piirkonnas erakaameraid, millest politsei ei pruugi teadlik olla, saata nende salvestised üle vaatamiseks politseile.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.