G4S blogi

Seitse põhjust, miks endale koju nutikas suitsuandur muretseda

Tänavu augustis sai G4Si turvatöötaja väljakutse korterisse, kus omanik läbi suitsuanduri alarmi mõnusat und magas.

Selleks, et suitsuandurist päriselt kasu oleks, peab seda keegi ka kuulma, mistõttu tasub kindlasti mõelda sellele, kas isegi kõrvulukustava alarmi korral sinu suitsuandurist reaalset kasu on. Augustikuu juhtumi puhul oli palju abi sellest, et korteriomaniku suitsuandur oli ühendatud koduvalve süsteemiga.

1. Nublut kuuldakse alati

Tavalise suitsuanduri alarmist on kasu ainult juhul, kui majaelanikud või naabrid seda kuulevad. Elu on aga näidanud, et vahel ei pruugi isegi majas viibiv elanik alarmi kuulda, naabritest rääkimata. Nublu suitsuandur on pidevalt G4Si juhtimiskeskusega ühenduses ning alarmi korral helistatakse kiirelt majaomanikule, et veenduda, kas kõik on korras.

2. Kaitseb nii tulekahju kui ka vingugaasi eest

Nublu on hübriidandur, mis tähendab, et lisaks tulekahju tuvastamisele toimib see ka vingugaasiandurina. Vingugaas on inimesele nähtamatu ja lõhnatu, kuid piisavas koguses surmav gaas. See teeb Nublust hea kaks-ühes valiku, võimaldades omanikul ühe anduriga kohe kaks ohutusnõuet täita.

3. Nublu kaitseb koduloomi ja lapsi

Vahel võib juhtuda, et suitsuandur annab häiret, kuid kodus pole kedagi peale koduloomade. Teatavasti on loomad vingugaasi suhtes hoopis tundlikumad kui inimesed, mistõttu pakub Nublu lemmikloomaomanikele tunduvalt suuremat kindlustunnet kui tavaline suitsuandur. Kuid lisaks loomadele on vingugaasi suhtes täiskasvanutest tundlikumad ka lapsed, kes sageli enne tööpäeva lõppu peavad üksi kodus viibima.

Kuna Nublu teavitab häire korral kohe ka G4S juhtimiskeskust, kust koheselt majaomanikuga ühendust võetakse, võib andur seeläbi päästa nii üksi koju jäänud lapse või kodulooma, kes ise tulekahju eest põgeneda ei suuda.

4. Elukestev garantii ja akuvahetus

Peale Nublu soetamist ei ole vaja mõelda uue anduri hankimise või anduri eluea lõppemisele. G4S pakub Nublule garantiid nii kaua, kuniks klient teenust soovib. Samuti saadab G4S kliendile automaatselt aku eluea lõpus uue aku, kusjuures keskmiselt peab Nublu patarei vastu poolteist aastat ehk 18 kuud.

5. Ei mingeid valehäireid

Kütteperioodi algusega on hüppeliselt kasvanud Nublu anduritelt saadud vingugaasi häirete arv. Sageli on põhjuseks see, et inimesed panevad ahjusiibri liialt vara kinni. Tänu Nublu andurile on paljud kogenud kütjad avastanud, et on aastaid siibri liialt vara sulgemisega vingugaasi tuppa lasnud. Enamasti on säärased vingugaasi kogused väikesed, aga tervisele siiski kahjulikud.

Valehäirete ja -väljasõitude vältimiseks helistatakse alarmi korral alati esmalt majaomanikule, kes saab seejärel ise otsustada, kas lasta patrullil või päästjatel kohale tulla või mitte. Ainsaks erandiks on olukord, kus omanikku pole kolme minuti jooksul võimalik kätte saada, mis juhul saadab G4S igaks juhuks patrulli elamut ikkagi kontrollima.

6. Kohalik abi käepärast

Nublu suitsuanduri omanike jaoks võib abi olla isegi kiiremini kättesaadav kui tavalise suitsuanduriga. Nimelt teeb G4S koostööd vabatahtlike päästjatega, kes väljaspool suuremaid asulaid võivad objektile isegi päästeametist kiiremini jõuda. Seetõttu on Nublu väga hästi sobiv ka maamajadesse ja suvilatesse, mis linnapiirist kaugele jäävad.

7. Andur, mida ei pea ostma

Nublu suitsuanduri teenus maksab 5,90 eurot kuus ja andurit pole vaja eraldi välja osta, tuleb vaid tasuda ühekordne liitumistasu. Kuutasuga on garanteeritud, et kodu tuleohutust valvatakse 24/7, olenemata sellest, kas keegi on kodus või mitte. Samuti on garanteeritud ka see, et objektile on alati valmis appi tulema vajaliku ettevalmistuse saanud inimene – turvatöötaja või vabatahtlik päästja.

Seda, kuidas Nublu suitsuandur endale hankida, kuhu seda täpselt paigaldama peaks ja palju muudki, vaata veebiaadressilt Nublu.ee.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.