Võtmed kätte lahendus: mida teha, kui soovid päikeseparki rajada, kuid paigaldamisest midagi ei tea?

Elektrum pakub oma klientidele võtmed kätte lahendust, kue Elektrumi spetsialistid aitavad lahendada kõik mured.Foto: Shutterstock

Päikeseparkide rajamine on aina populaarsem. Kuid mis saab siis, kui ma täpselt ei tea, mida teha? Elektrum Eesti pakub selleks puhuks võtmed kätte teenust, millega aidatakse klienti kõiksugustes päikesejaamaga seotud küsimustes.

Kliendi elu on võimalikult lihtsaks tehtud

Elektrum Eesti päikeseenergia lahenduste projektijuhi Carmen-Carolain Lemeti sõnul sisaldab Elektrumi pakutav teenus sisuliselt kõike: dokumentatsiooni koostamisest kuni päikesepargi paigalduse ning kasutusloa taotlemiseni välja. “Aitame klienti vajadusel juba liitumistaotluse täitmisel,” ütleb Lemet, sest neile on oluline, et kliendi jaoks oleks elu võimalikult lihtne.

Ainus eeltöö, mis kliendil endal tuleb ära teha või koostöös Elektrumi töötajaga, on liitumistaotluse pakkumine. See on Lemeti sõnul aluseks, et üldse saaks päikesejaama rajamiseks vajaliku lepingu sõlmida.

“Kui jõuame juba paigalduse faasi ning ehitusteatis ja -luba on olemas, siis on oluline tagada ligipääs alale, kuhu päikesepaneelid paigaldatakse,” rõhutab Lemet. See tähendab, et kohas, kuhu paneelid paigaldatakse, kas siis maa peale või katusele, ei oleks ees segavaid elemente. 

“Põhjus selleks on väga lihtne: see tekitaks asjatut lisakulu nii paigaldajatele kui pererahvale endale,” selgitab Lemet.

Kui dokumentatsiooni ja paigaldusega suuremaid probleeme ei esine, siis võiks Lemeti sõnul töökorras päikesepark olla valmis ca kuue kuu jooksul. 

Teenust saab tellida igasse Eestimaa nurka

Kuldsete kätega koduomanikud võivad mõelda, et mis see siis ära ei ole – paigaldan ise päikesepaneelid oma maja katusele. Lemeti sõnul see päris nii lihtne siiski ei ole. “Tänases olukorras ei ole sobivad kinnitused jms tavainimesele kättesaadavad,” põhjendab ta. 

Teise asjana arvutatakse paneele paigaldades välja päikesepaneelide jadade pinged, mis ei pruugi tavainimesele jõukohane olla. “Pingeid arvutades peab olema väga täpne, sest kui jadas olevate päikesepaneelide pinge on liiga tugev või nõrk, siis on probleemid kiiresti käes,” märgib Lemet.

Teenust ostes ei ole vahet, kus te elate. Võtmed kätte teenust saavad osta nii Viimsis kui ka Ida-Virumaal elavad inimesed. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.