Ostsid laenuga kinnisvara? Kas sõlmida kindlustus panga või kindlustusseltsiga?

Väärt kindlustusleping ei kata ainuüksi majakarpi või korterit, vaid sellega on kaitstud ka sinu kodune vara.Foto: Shutterstock

Kodu soetamine on tähtis verstapost elus. Suurem osa kodusid ostetakse tänapäeval pangalaenu abiga ja üks laenulepingu tingimus on see, et laenuperioodi jooksul peab ostetud kinnisvara olema kindlustatud.

Sageli pakuvad pangad kodulaenu lepingu sõlminud kliendile ka kindlustuse sõlmimise võimalust. See ei pruugi olla halb, kuid kindlasti tasub varuda veidi aega ning võtta alternatiivsed kindlustuspakkumised. Ent miks on see vajalik ja mida peaks klient teadma?

Selgita välja ohukohad

Tasub teada, et kui sõlmid pangaga laenulepingu, on sul küll kohustus oma kodu kindlustada, kuid seda ei pea tegema ilmtingimata laenuandja juures. 

Üldiselt pakuvad pangad sarnaseid kindlustusteenuseid nagu kindlustusseltsid, kuid kindlustuslepingu sõlmimisel tulevad sisse erinevused lähtuvalt pakettidest, tingimustest ja muidugi kliendi vajadustest.

Alati ei pruugi pakutavad tingimused olla piisavalt ulatuslikud või sobida sinu tegelike vajadustega. Just seetõttu tuleb pakutud poliisi tingimustesse hoolega süveneda ja uurida ka, mida pakuvad kindlustusseltsid. 

Väärt kindlustusleping ei kata ainuüksi majakarpi või korterit, vaid sellega on kaitstud ka sinu kodune vara. Koduse vara kindlustuse olemasolu on oluline näiteks siis, kui tekib veeleke või puhkeb tulekahju ja lisaks kinnisvarale saavad kannatada või hävivad isiklikud asjad. 

Koduse vara kindlustuskaitsega on näiteks ERGO kindlustuses kaitstud sinu mööbel, kodutehnika, riided, jalgratas, aiatehnika ja veel palju muud.

Kodukindlustuse pakkumisi küsides veendu, et õnnetuse korral oleks kodus olevad asjad piisava hüvitisega kaetud. Inflatsioon on tõstnud nii kodumasinate, mööbli, remondi ja pea kõige muu hindu, mida tuleks kodust vara hinnates arvestada.

Kindlustusandjat saab vahetada

Isegi kui oled sõlminud kodukindlustuse lepingu pangaga, kust võtsid ka laenu, on sul õigus poliisi lõppedes sõlmida uus leping teise kindlustuspakkujaga.  

ERGO kindlustus saab pikaajalistele teadmistele ja kogemustele toetudes koostada sellise lepingu, mis vastab just sinu vajadustele ja soovidele. Samuti kannab ERGO sinu nõusolekul hoolt, et iga-aastaselt uuenev kodukindlustuse leping jõuaks õigeaegselt ka sinu kodupanka.

ERGO kindlustuse kodu- ja reisikindlustuse portfelli juht Annika Mällo soovitab olla kindlustusteadlik, öeldes, et las pank annab laenu, kodukindlustus tasub võtta ikka kindlustusest

“Kindlustusseltsiga lepingu sõlmimise kasuks räägib pikaajaline kogemus. Kuna tegutsetud on just selles valdkonnas,  osatakse kliente väga hästi nõustada, suunata tähelepanu võimalikele ohukohtadele ning pisiasjadele, mida mujal tähele panna ei pruugita,” põhjendab ta.  

Kuni 7. märtsini saad kodukindlustuse sõlmida eriti headel tingimustel 10 protsenti soodsamalt. Vaata lähemalt siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.